NASZE ZABIEGI

Zabiegi po porodzie

Po ciąży ciało mamy zmienia się, nie zawsze w korzystny sposób – dodatkowe kilogramy, rozstępy, utrata jędrności skóry. Śladów po ciąży można się jednak pozbyć. Przekonaj się, wybierając nasze zabiegi.

ZAPISZ SIĘ DO

Newslettera

KLIKNIJ ABY ROZWINĄĆ

Rodzaje zabiegów

Jaki jest mechanizm działania CO2 na tkanki?

Dwutlenek węgla jest naturalnie występującym gazem w organizmie i stale reguluje przepływ krwi. Kiedy wzrasta jego stężenie, dochodzi do natychmiastowej aktywacji czynników wzrostów, reakcji zapalnej oraz stymulacji procesów sprzyjających dotlenieniu tkanek. Badania kliniczne wykazują, że iniekcje CO2 urządzeniem CARBOXYTHERAPY TM Dual MC2, wpływają na zwiększenie procesów naprawczych poprzez tworzenie nowych naczyń krwionośnych , rozszerzenie istniejących oraz aktywację adipocytów (komórek tłuszczowych) w celu uaktywnienia procesów lipolizy.

W obszarze podawanym zabiegowi dochodzi ponadto do znaczącego wzrostu produkcji kolagenu i elastyny (ok 40%), co łącznie z aktywacją przepływu naczyniowego i zwiększeniu dopływu tlenu oraz substancji odżywczych prowadzi do redukcji zmarszczek i regeneracji skóry. Według przeprowadzonych badań, rozwiązania zastosowanie w urządzeniu CARBOXYTHERAPY wykazuje również bardzo wysoką skuteczność w niwelowaniu cieni pod oczami oraz wypadaniu włosów. Dzięki wieloletniej pracy naukowców i lekarzy, zostało opracowane medyczne urządzenie wykorzystujące działanie CO2 – CARBOXYTHERAPY TM Dual MC2.

Na czym polega zabieg?

Terapia polega na podskórnym lub śródskórnym wprowadzeniu gazu medycznego, za pomocą pneumatycznego pistoletu lub metodą ręczną. Oryginalne urządzenie CARBOXYTHERAPY TM Dual MC2 posiada funkcję podgrzewania gazu CO2, dzięki czemu skuteczność zabiegu jest wyższa, a odczucia bólowe zdecydowanie niższe.

wykorzystanie_karboksyterapi

Łysienie i wypadanie włosów (do 77%)

Karboksyterapia to jedna z lepszych metod do pobudzenia wzrostu włosów u osób borykających się z łysieniem czy przerzedzeniem włosów. Iniekcyjne wprowadzenie dwutlenku węgla doskonale poprawia mikrokrążenie w skórze, powoduje tworzenie się nowych naczyń krwionośnych oraz rozszerzenie i wzmocnienie istniejących już kapilar, co wpływa na pobudzenie włosów do wzrostu. Dotlenienie i odżywienie cebulek włosowych pobudza macierz i brodawkę do produkcji nowych włosów. karboksyterapia-img-1

 

Rewitalizacja okolic oczu (do 90%)

Dzięki aplikacji CO2 w okolicach konturów oczu uruchomiony zostaje mechanizm wzmożonej stymulacji produkcji kolagenu, przyspieszenie i usprawnienie procesu tworzenia nowych naczyń krwionośnych oraz rozjaśnienie skóry pod oczami.

Zalecany w przypadku walki z workami i cieniami, zmarszczkami statycznymi oraz poduszeczkami tłuszczowymi okolic oczu. Poprzez zwiększenie ukrwienia skóry pod oczami, poprawia się słaba cyrkulacja krwi w obrębie powieki dolnej oraz górnej.

 

Lokalne akumulacje tkanki tłuszczowej i cellulitu (do 89%)

Komórki tłuszczowe są bardzo wrażliwe na iniekcje CO2. Karboksyterapia jest znakomitą alternatywą dla liposukcji klasycznej, bez ryzyka powikłań. Łączy w sobie działanie mechaniczne i chemiczne, powodujące zniszczenie komórek tłuszczowych oraz odprowadzenie metabolitów. Proces ten prowadzi do zmniejszenia liczby komórek tłuszczowych i wymodelowania sylwetki. Odnowienie komórek skóry i stymulacja syntezy kolagenu powoduje wygładzenie powierzchni skóry i usunięcie nieestetycznego efektu „skórki pomarańczowej”.

 

Rewitalizacja twarzy, szyi, dekoltu i dłoni (do 56%)

Podskórne podanie dwutlenku węgla powoduje stymulację procesów mających na celu zwiększenie ilości kolagenu i elastyny w skórze. Wywołana iniekcją CO2 reakcja zapalna prowadzi do stymulacji produkcji kolagenu i odnowy komórek- już kilka miesięcy później rozpoczyna się remodeling skóry z towarzyszącym kurczeniem się włókien kolagenowych, co skutkuje zwiększoną sprężystością skóry, jej pogrubieniem, a tym samym odmłodzeniem wyglądu.

 

Rozstępy, blizny (do 80%)

Karboksyterapia polegająca na podaniu w pęknięcie skóry dwutlenku węgla, jest obecnie najskuteczniejszą metodą, która przy optymalnych warunkach i współpracy pacjenta jest w stanie zniwelować widoczność rozstępów nawet o 80%.Terapia Co2 usprawnia proces tworzenia nowych naczyń krwionośnych, co przekłada się na znaczną poprawę skóry. Proces ten wywołuje repigmentację skóry ,co w efekcie przyciemnia kolor rozstępów do właściwego koloru skóry. Karboksyterapia jest jedyną dostępną terapią zarówno w walce ze starymi, jak i nowymi rozstępami i bliznami.

 

Przeciwwskazania:

  • ciężka niewydolność krążenia,
  • świeżo przebyty zawał serca,
  • niestabilna dławica piersiowa,
  • ostre zakrzepowe zapalenie żył,
  • ciężka niewydolność wątoby i/lub nerek,
  • przyjmowanie metforminy ( w leczeniu cukrzycy),
  • przyjmowanie inhibitorów anhydrazy węglanowej ( najczęściej w leczeniu jaskry),
  • ciąża i okres karmienia.
Cennik zabiegu